Róbcie backupy… :(

24 maja, 2023, Autor:

Róbcie backupy do k*rwy nędzy, bo inaczej skończycie jak ja…

6 dysków, większość działała od lat, najstarszy z 2013. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy jebły się 3.

Jakim cudem?

Klątwa jakaś czy co jest?

Dysk z 2013 wytrzymał najdłużej. Dziś podpinam, zgrzyta, nie odpala się a wewnątrz coś lata.

Prawie 600gb treści od filmów z telefonów, cyfrówki itd z lat 2010-2020, przez zdjęcia, nagrania audio ważnych dla mnie chwil w tym tej najważniejszej, własne teksty, nagrania z neta których już nie ma, mniej potrzebnych pierdół i rzeczy pobieralnych.

Pewnie będę musiał wyłożyć 2 kafle za odzyskanie tego, o ile w ogóle będzie taka możliwość bo wewnątrz chyba coś lata. I pytanie jak u takich odzyskiwaczy z prywatnością danych, żebym się nie dowiedział, że stanę się sławny na Youtube czy innym Tiktoku za jakieś stare odpały.

Inny dysk? 256 gb, używka, więc w sumie możliwe było, że się spieprzy, ale Crystal disk info nic nie zgłaszał. Wywaliło prąd, poszło pewnie jakieś przepięcie do Huba, z dysku zmiotło najpewniej tablicę. 50 gb nagrań radiowych poszło w pizdu, poprzednie 100 z reinstalacją systemu 5 lat wstecz, bo zapomniałem, że program zapisywał w dziwnym katalogu.

1tb z muzyką, padł w lutym, na szczęście naprawialny, ale nadal jeszcze czeka.

Co, że robiłem backupy jak dysk z backupami nie jest na tyle pojemny, by pomieścić wszystkie inne?

Noż kurwa mać!

Mogłem niby nie przewozić starego 10 letniego HDD bo wiadomo że swoje latka miał i przeżył wiele, ale no czasem był potrzebny instant.

Miałem se wystawić kompa z domu po zdalnym i nie przenosić dysków które nie są najpotrzebniejsze. W weekend jeszcze chodził. Zabiły go pewnie jakieś nierówności na drodze.

Róbcie backupy, wyjebcie nawet 600 zł na 5, 6 tb aby później nie musieć płacić 1500 lub więcej z szansą, że nie odzyskacie danych tak czy tak w formie, w której chcecie

Idę kupować 6tb…

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 1 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Chujowo, Komputery

1 komentarz do “Róbcie backupy… :(”

  1.  kot pisze:
    8 kwietnia, 2024 o godzinie 06:49

    Update. Kupiłem dysk wtedy, mam backupy, tamten z nagraniami z radia odratowałem, ten 1 tb poszedł i tak po poprawkach cossię wywaliło a z tamtego pierwszego odzyskałem dane i wyłozyłem na to 4 kafle. Więc nie bądźcie takimi ignorantami że dane nie przepaddą i kupcie dysk do backupów.

Napisz komentarz