Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy

13 grudnia, 2009, Autor:

Jak w tytule.

Ministerstwo Środowiska od 28 listopada br. emituje w TV spoty telewizyjne z udziałem gwiazd (sic!), dotyczące zmiany naszych nawyków na lepsze, na takie, które robią dobrze nam wszystkim a przede wszystkim klimatowi (a może klimatu?). Mamy do wyboru 3 spoty, ja się czepię tego z gwiazdą Szymonem Majewskim. Gwiazdor Szymon nawołuje do wyłączania, a co za tym idzie oszczędzania energii elektrycznej, gdy z niej nie korzystamy, czyli telewizor na czuwaniu, ładowarka, która nie ładuje itd. I ja to wszystko rozumiem i się zgadzam i nawet próbuję to robić. Ale jak widzę bzdurnie podświetlone całą jebaną noc i dzień (bo w tym kraju również w dzień jest ciemno, jak w dupie) obleśne budynki urzędów, beznadziejne kościoły i te kurewskie świąteczne światełka którymi jest oblepiona duża część, nie tylko mojego miasta, to się kurwa pytam, czy nie „szkoda naszej energii”?? Przecież to wpierdala takie ilości energii, że ja przez całe życie tyle nie jestem w stanie zużyć. Pominę fakt dosyć istotny, kto za to płaci, bo tym razem nie o tym. Ale kurwa jak akcja to akcja. Może ministerstwo powinno się zastanowić czy nie nakazać wyłączyć tych brzydkich iluminacji? Albo czy między godziną 3 a 5 nad ranem jest to aż tak niezbędne. Ale kurwa nie! Bo, po co. Zróbmy akcję, wywalmy kasę w błoto i pokażmy, że coś robimy.

Ciągnąc temat dalej. Otylia namawia do oszczędzania wody, bo jest na wagę złota. I tak mi się przypomniało, jak na wrocławskim rynku latem, ustawiają węże i ze zraszaczy ogrodowych robią prysznic. Pryska się na kostkę brukową i jak komuś gorąco to może przez to przechodzić. I po chuj? Przecież woda jest taka cenna, a tu się leje i co najwyżej gołębie mają się, w czym umyć.

Ryba psuje się od głowy.

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 4 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!

Tagi: , , , , ,

Kategoria Różności

komentarze 4 do “Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy”

 1.  admin pisze:
  13 grudnia, 2009 o godzinie 23:09

  Nie wiem, może jestem zacofany, ale uważam, że z tym oszczędzaniem wody to przesada. Może w miejscach takich jak California albo Hiszpania, gdzie wody jest mało, faktycznie to jest ważne. Ale u nas? Że niby co? Że braknie? Guzik prawda. Przecież to wpadnie do rury, potem ze ściekami gdzieś popłynie, ale ostatecznie gdzieś jednak wyparuje, a potem spadnie z powrotem. Jedyne to, że może spaść brudniejsze niż było, ale to już właśnie rola inwestycji w oczyszczalnie, żeby tak się nie działo. A to że woda kosztuje to moja brocha i nikomu nic do tego, to moje pieniądze. A gadanie, że dzieci w Afryce nie mają czego pić, a tu się woda leje to bzdura. Tej wody i tak się nie dostarczy do Afryki, to pierdolenie kotka za pomocą młotka, demagogia dla debili.
  Wkurwia mnie to wszystko.

 2.  Marks pisze:
  13 grudnia, 2009 o godzinie 23:13

  A po co oni to kręcą? Tak samo jak spoty o tych biednych dzieciach na które zbierają ? Bezinteresownie? nie uwierzę nigdy….

 3.  admin pisze:
  13 grudnia, 2009 o godzinie 23:28

  Szczególnie, że produkcja i emisja takiego spotu kosztuje więcej, niż uzbierają, kurwa mać. Co za obłuda.

 4.  Kircia pisze:
  14 grudnia, 2009 o godzinie 18:25

  Wiesz Marks masz rację- to idzie na marne. Tylko gadanie bez sensu, a każdy będzie robił swoje.

Napisz komentarz