Homeopatyczne oszustwo

5 marca, 2011, Autor:

Witam
Ten temat jest już pewnie znany i na forach internetowych wielokrotnie omawiany, ale pozwolę sobie do niego tutaj wrócić, bo mnie po prostu to wkurwia.

Chodzi mianowicie o Homeopatię. A właściwie o oszustwo, jakim to całe gówno jest.

Ludziom się wciska te leki w aptekach, lekarze nie mają skrupułów, żeby je zapisywać (bo dostają kasę od firm farmaceutycznych), a w telewizji co chwilę widzę reklamę leku na przeziębienie (nie podam nazwy, żeby mnie nie pozwali głupie chuje do sądu, ale lek zaczyna się na „O” a kończy na „um”).

Otóż cała ta homeopatia to jedno wielkie oszustwo i aż dziw bierze, że rząd się za to nie weźmie i nie ukróci tego. Dlaczego nie widzę nigdzie w TV i nie słyszę w radio dyskusji o tym co to tak naprawdę jest lek homeopatyczny? A skoro ja tego nie dostrzegam, to założę się, że jacyś ludzie mniej kumaci ode mnie to już w ogóle nie wiedzą co to jest i ślepo wierzą, że to im pomoże. I płacą ciężką kasę za te leki, a tanie one nie są, mimo, że koszt produkcji czegoś takiego powinien być śmiesznie niski. A dlaczego? Bo składnikiem tych leków jest jedynie sacharoza i laktoza (czyli cukier spożywczy i cukier mleczny).

Oczywiście jest do tego zręczna teoria, że to wszystko zostało pewnie wymoczone w roztworze wody, który zapamiętał informację o kontakcie z wątrobą dzikiej kaczki. To jest największa ściema jaką widziałem. Po pierwsze nie wiadomo dlaczego niby wątroba dzikiej kaczki miałaby pomagać na przeziębienie. Po drugie, nawet jeśli by pomagała, to rozcieńczenie jej jest takie, że jakby napluć do oceanu z samolotu, to na drugim końcu świata większe byłoby prawdopodobieństwo, że znajdziemy cząstkę własnej śliny kąpiąc się, niż to, że w leku homeopatycznym znajdziemy choćby atom z wątroby dzikiej kaczki.

Ja pierdolę, jak to jest możliwe, że cały świat daje się nabierać na takie oszustwo?

Znalazłem fajną stronę, która opisuje szczegóły produkcji tych leków: http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/homeopatia_absurdem.htm

Natomiast jeszcze ciekawsze moje odkrycie dotyczy opinii o tym leku. No po prostu cud, to niby działa:

http://www.apteka.senior.pl/39144,boiron-oscillococcinum-p-grypie-6-fiolek.html?action=voteall

http://www.bangla.pl/zdrowie/homeopatia/boiron-oscillococcinum-granulki-przeciwko-grypie-p3367.htm

Co opinia to lepsza, wszystkim to pomaga. No może jest parę negatywnych komentarzy, ale co tam. Reszcie pomaga. I synkowi, i córeczce, i babci. Kurwa, lecę do apteki normalnie.

Tylko jakoś mi się te wszystkie pozytywne opinie wydają do siebie podobne. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pisała je jedna lub parę osób i to na zamówienie. Są firmy, które wynajmują się do pisania pozytywnych komentarzy o firmach i ich produktach na forach internetowych. Jestem więcej niż przekonany, że to ma właśnie miejsce w tym przypadku.

No chyba, że tym ludziom po prostu przeziębienie przeszło samo i uznali, że to lek zadziałał. Albo zadziałał jak placebo. Tylko jeśli nawet tak jest, że zadziałał jak placebo, to dlaczego tyle to kurwa kosztuje? Dlaczego tak się to wciska wszystkim dookoła?

Wkurwia mnie to po prostu i już!!!

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 11 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!

Tagi: , ,

Kategoria Zdrowie

komentarzy 6 do “Homeopatyczne oszustwo”

 1.  wujawentylek pisze:
  5 marca, 2011 o godzinie 11:47

  robi się z ludzi idiotów kurwa i tyle,i zaraz mi namyśl się nasunęło że tak samo jest ściema z certyfikatami jakości jakimi firmy się chwalą,za naprzykład produkt roku płaci się łapówke 22tys zł ,to średnia firma,inne nie wiem ale pewnie więcej,hehehe

 2.  ASPIRYNA pisze:
  5 marca, 2011 o godzinie 22:11

  branża farmakologiczna jest branżą samonapędzająca (takie perpetum mobile)się tak jak branża komputerowa..

 3.  Kiniu pisze:
  7 marca, 2011 o godzinie 08:58

  Ziutku, nie nerwuj się. Skoro 99% ludzkości wierzy w takiego lub innego bożka to znaczy, że wiarę w siłę wyższą mamy chyba w genach. Leczenie homeopatyczne to leczenie nie lekiem a sugestią: kupujesz „sprawdzony” lek w aptece, reklamowany w mediach – no przecież to musi działać. Jeśli ktoś kupuje taki badziew to z nadzieją że go wyleczy i nie ogołoci go za bardzo z kasy. Zamiast nauki religii proponowałbym naukę etyki w szkole. Może wtedy reklamy byłyby bardziej rzetelne i nie zawierały kłamstw.

 4.  luke pisze:
  8 marca, 2011 o godzinie 13:15

  Ziutek KŁAMIE ! – podpisano Stowarzyszenie Producentów Leków Homeopatycznych

 5.  gorg pisze:
  8 marca, 2011 o godzinie 20:14

  Tak tak to kurwa prawda!!!Już zapomniałem że to kurwa ludzie kupują!Kurwa!Kto to kupuje?Ja pierdolę a może faktycznie Ziutek kłamie?kurwa?Już sam nie wiem…

 6.  alakahine pisze:
  4 kwietnia, 2011 o godzinie 20:19

  homeopatia? pamiec wody? a pigulki homeopatyczne ktore nie zawieraja wody? na pewno cukier tez pamieta. ja tam uzawam, ze zajefajna metoda marketingowa. tym sposobem firma w USA zabila kaczke w 1986 i nadal ja sprzedaje…

Napisz komentarz