Unia

25 maja, 2010, Autor:

Wiecie, ja się za dobrze nie znam na polityce. Ale oglądałam relacje z powodzi, jak zalewa wsie i jak brakuje sprzętu, łodzi, ludzi do pomocy i do ratowania. A teraz moje pytanie: Czy Unia Nam w naszej klęsce żywiołowej coś pomogła? Czy pomoże? Pozdrawiam

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 3 raz(y), średnia ocen: 1,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Różności

komentarze 3 do “Unia”

 1.  TyrQ">TyrQ pisze:
  25 maja, 2010 o godzinie 15:46

  Wystarczy czytać / oglądać wiadomości:
  – Polska zwiększyła swoje potrzeby do 16 wysoko wydajnych pomp wodnych oraz 20 pomp do osadów i ścieków – powiedział rzecznik KE ds. reagowania kryzysowego Ferran Tarradellas. Dodał, że trzy takie specjalne pompy już dostarczają Niemcy. – Mamy nadzieję, że szybko będą nowe, czekamy na reakcje krajów członkowskich – powiedział i podkreślił, że kraje UE „już hojnie zareagowały” na dotychczasowe prośby Polski.
  Dotychczas Polacy otrzymali pomoc z Francji, Niemiec, Czech, Danii i krajów bałtyckich, które przysłały pompy i ekipy techniczne. Była to odpowiedź na aktywowanie przez polski rząd w środę nad ranem Europejskiego Mechanizmu Obrony Cywilnej. We wtorek Francja, która już wysłała dwie 16-osobowe ekipy z czterema pompami, zaoferowała dodatkową wysoko wydajną pompę zdolną do odpompowania 5,4 tys. metrów sześciennych wody na godzinę.
  czytaj dalej

  – Są też oferty z Hiszpanii, Austrii, Holandii, które do tego czasu nie zostały przyjęte z powodów technicznych – powiedział Ferran Tarradellas.

  Koordynacją unijnej pomocy dla Polski zajmuje się Komisja Europejska. Udział KE polega także na częściowym finansowaniu wspólnego 19-osobowego zespołu ratownictwa z Litwy, Łotwy i Estonii, wysłanego do Polski. Od dwóch lat jego członkowie szkolili się w walce z powodzią w ramach dofinansowywanego przez UE projektu BaltFloodCombat.

  W KE działa też kryzysowy Ośrodek Monitoringu i Informacji, który skierował oficera łącznikowego do koordynacji pomocy w obliczu powodzi w Polsce oraz w Czechach i na Węgrzech.
  Rosja wyśle dziś do Polski 18 pomp o dużej mocy, 34 łodzie i 5 mobilnych elektrowni. Pomoc tę do Warszawy dostarczy samolot transportowy Ił-76 należący do Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Maszyna wystartuje z lotniska Ramienskoje pod Moskwą.

  źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

 2.  admin pisze:
  25 maja, 2010 o godzinie 21:52

  Pomogą, ale tyle, co kot napłakał. Kurwa.

 3.  panikara pisze:
  26 maja, 2010 o godzinie 09:30

  Dzięki. Ciekawe co teraz nas czeka. Pewnie szarańcza jakaś…

Napisz komentarz