Opera Krakowska

28 kwietnia, 2009, Autor:

O matko z córką, o jeżu kolczasty, o jak mnie wkurwia ten nowy gmach Opery Krakowskiej.

Zaznaczyć muszę na wstępie, że jestem wielkim fanem pięknej archietektury, a prawdziwego hopla mam na punkcie architektury nowoczesnej. Nic mnie tak nie kręci w zwiedzaniu miast, jak właśnie nowo powstające, wspaniałe budynki, mosty, prawdziwe popisy ludzkiego geniuszu.

Niestety mieszkam w Krakowie.

Tutaj, od czasu wybudowania Wawelu, stawia się już tylko same kaszaloty, kwadraciaki, budynki dziwne, śmieszne i po prostu wkurwiające. Jeszcze się łudziłem, gdy usłyszałem dwa lata temu, że to co tam dłubią przy okazji remontu Ronda Mogilskiego, to ma być nowa opera. Pomyślałem, że może w końcu, że może po tylu brzydkich gmachach, jakie tu powstały, po tylu głośnych tytułach archi-shopy, to miasto czegoś się nauczy. Że prezydent tego miasta czegoś się nauczy. Niestety, srodze się zawiodłem. To co powstało przy Rondzie Mogilskim woła o pomstę do nieba. Zgryzota, wściekłość, wołanie o potępienie, brak słów jak wyraźić co poczułem widząc to… to… to jedno wielkie gówno, które odtąd będzie śmierdzieć na czerwono-zielono-niebiesko w samym centrum miasta. Po prostu MEGAWKURW!!!

Ludzie, jak można coś takiego zaprojektować? Kto to zaprojektował? Kto się na to zgodził? Co oni wszyscy brali? No ludzie, do jasnej kurwa cholery!!!

Czy to w ogóle wygląda jak opera? Czy ktoś, kto to zobaczy może pomyśleć, że to coś ma jakikolwiek związek z kulturą? Przecież jak taki przysłowiowy Japończyk do nas przyjedzie, i będzie szukał opery, powiedzą mu, że koło Ronda Mogilskiego, to on tam będzie jeździł w kółko przez pół dnia i nic nie znajdzie. I wróci zawiedziony do swoich i powie, że opery nie było, oszukali go, był tylko jakiś paskudny czerwony magazyn, z zielonym hangarem na małe samoloty po lewej i jakimś niebiesko-zielonkawym biurowcem!!!

I jak tu się nie wkurwiać?!

Zdjęcia zapożyczyłem póki co ze stronki, która już opisywała ten absurd architektury:

http://www.bryla.pl/bryla/1,85299,5576000,Tropiciele_Makabryl__Upiorna_Opera.html

m5576686m5576685

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 2 raz(y), średnia ocen: 9,50 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!

Tagi: , ,

Kategoria Miasta

komentarze 2 do “Opera Krakowska”

  1.  anonim pisze:
    28 kwietnia, 2009 o godzinie 20:47

    No jest se kurwa niezły syf.

  2.  mhm pisze:
    24 maja, 2010 o godzinie 15:24

    ni w pizde, ni w oko

Napisz komentarz