Z archiwum coś tym razem

8 marca, 2010, Autor:

Z różnych to względów musiałem swego czasu napisać coś o tytule „Rzeczywiste miejsca zerowe wielomianów o współczynnikach rzeczywistych” (czy jakoś całkiem podobnie). Chodziło o udowodnienie 3. twierdzeń i przygotowanie odpowiednich przykładów. Że mi się spieszyć nie opłacało zwyczajnie, to zabrało mi to więcej niż powinno, ale nie w tym rzecz.

Ostatecznie, przypominając sobie niemiecki i prosząc o pomoc przy rosyjskim (mój promotor wtedy stwierdził, że jeśli chce ktoś jakiś tam dyplom mieć, to należy takiemu przynajmniej obcym językiem utrudnić sprawę i wybierał takie tematy, dla których nikt polskich gotowców znaleźć nie mógł), wyprodukowałem jakieś niecałe 50 stron na ten temat. Wydrukowałem i w końcu pewnego dnia udowodniłem przed szanowną komisją, że rozumiem to, o czym pisałem.
Tydzień albo dwa później też przyjechałem na miejsce żeby poświętować, a że zawsze na wyjazdach szkolnych będąc, z automatu zaglądałem do ulubionego antykwariatu niemal zaraz po wyjściu z pociągu, to zajrzałem i wtedy. Kupiłem jedną książkę. Taką cienką całkiem. Były w niej te moje 3 twierdzenia (i ze 3 inne jeszcze, sprawdzać mi się nie chce) z pięknie przeprowadzonymi dowodami i wieloma przykładami (no kurwa mogłem nie stawiać tych piw za tłumaczenia ze rosyjskiego na nasze i w dodatku tłumaczenie nie na_piśmie, ale po_piwie).
Gdy odbierałem dyplom, opowiedziałem o tym panu promotorowi, a on się obśmiał tylko, tłumacząc że chciał utrzymać jednak jakiś tam poziom.

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 3 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Edukacja

Napisz komentarz