Zima zła

25 stycznia, 2010, Autor:

W Polsce  w ostatnich latach dziwnie się dzieje. Albo jest jak w listopadzie lub są siarczyste mrozy tak jak w tym roku. Od końca tego tygodnia mrozy dają się mocno we znaki.  Ni tu pójść do sklepu, ni do miasta, ni na spacer, czyli nigdzie dupy nie chce się ruszać. (Na szczęście mam wolne). A przecież słoneczko świeci. Pewien czas temu szłam na przystanek i miałam na wierzchu kilka kosmyków włosów. Dochodzę, a tu patrzę są oszronione. No jak pseudo pani zima!

Jak się włącza TV bądź internet to bębni od tematu, że ciągle zimno. Już nie chce się aż słuchać. Ciągle pokazują jakieś szkody wyrządzone i szukają bezdomnych, by uchronić ich przed zimnem. To bardzo szlachetne z ich strony. Tylko z roku na rok rośnie liczba bezdomnych, bo nawet takie syfiaste bloki komunistyczne drożeją. Jeszcze się dziwią, że tak dużo osób trafia na bruk.  Jak człowiek jest bezdomnym to tak ciężko się wybić, a miasto nie da mieszkania. Nie tak dawno temu oglądałam jak jakieś biedne rodziny mieszkały w nowych barakach danych w zeszłym roku i przychodzą do tych ludzi bardzo duże rachunki za prąd (po ponad 1000zł), ponieważ grzeją i grzeją, a nadal jest zimno.  Jeszcze był mocny szron na rurze. Sprawa za pomocą  mediów poszła do urzędu miasta. A urzędasa gówno obchodzi.  Jakiś typ (urzędas) powiedział, że te baraki są dobre i nowe (i koniec)! To się nazywa podejście – kupię im, żeby się odpie… i mam to w dupie.  Domyślam się, że dużo osób jest chorych i są potworne kolejki do lekarza.

W czwartek ma śnieżek padać (oraz ma ciśnienie spaść) i będzie wiał wiatr.  I tak źle i tak źle. Polska to taki kraj, gdzie zwykły obywatel ma mało do powiedzenia. Jak jesteś biedny to bardziej cierpisz.  Pogoda najczęściej jest zwalona we wszystkich porach roku.

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 5 raz(y), średnia ocen: 7,40 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Pogoda

komentarze 4 do “Zima zła”

 1.  admin pisze:
  25 stycznia, 2010 o godzinie 21:27

  Co do bezdomnych to maż racje. Wczoraj byłem w szoku, bo zobaczyłem w TV materiał o tym jak to bezdomni śpią na stacji PKP. I podchodzi do jednego bezdomnego reporter, patrzę i mało nie spadłem z krzesła. Koleś, zupełnie młody jeszcze, w moim wieku, może ciut starszy, bardzo podobny do mojego kolegi ze studiów. I mówi do dziennikarza: „Ale co ja mam robić? Próbuję się ogrzać chociaż troche” (to na temat spania na dworcu).

  Aż się serce kraje widząc takie sceny. A gdzieś indziej jakiś grubas nie wie co z kasą zrobić. Co za świat…

 2.  Kircia pisze:
  26 stycznia, 2010 o godzinie 08:51

  Ci reporterzy to chcą głównie zarobić i to nawet na biedzie czyjejś.

 3.  drawa pisze:
  26 stycznia, 2010 o godzinie 09:58

  Admin, chłopie ? Ile wypiłeś albo czego się nawąchałeś ? ;) A może Ci synapsy od mrozu popuściły, hę ?? ;p

  Odkąd to pisze się „maż rację” ?? Tfu, tfu !!

  Sorki, ale jako filolog nie mogłem się powstrzymać od zwrócenia Ci uwagi…

 4.  Kircia pisze:
  26 stycznia, 2010 o godzinie 16:42

  No racja – ja też robię błędy, ale ten „maż” to mnie powalił :)

Napisz komentarz