Niepewna przyszłość

22 marca, 2018, Autor:

Witam, od długiego czasu zastanawiam się nad swoją przyszłością i wkurwia mnie strach o przyszłość.

Jak dotąd uczę się tak średnio, mówiąc szczerze jestem debilem z przedmiotów ścisłych, ale jakbym może się konkretnie nauczył to prawdopodobne pisałbym testy z tych przedmiotów na 4 (jednak co z tego skoro wyuczenie w tym wypadku nic nie da skoro nie będę rozumiał). Dużo lepiej za to wychodzą mi przedmioty humanistyczne, zwłaszcza historia, WOS, język polski, język angielski (niemieckiego nie liczę, bo z niego też jestem do tyłu, tak jak cała klasa, a nawet szkoła). W angielskim pokładam największe nadzieje na swoje lepsze życie.

Cały czas myślę tylko o pójściu na filologię angielską czy inny podobny kierunek i wyjechanie z tego kraju najpierw np. do Anglii by uzbierać fundusze, zdobyć lokalne prawo jazdy, itp. a później udać się do Kanady. Głównym powodem jest to ile się tam zarabia, i że mam dość biedy, kłótni, płaczu oraz myślenia o tym co będzie jutro.

Wkurza mnie też niezmiernie to, że mi 16-latkowi zostawia się wybór szkoły od, której będzie zależeć moje przyszłe życie (szczerze naprawdę nie wiem co wybrać, niby może to być liceum, ale też technikum, jednak w tym drugim wszędzie wrzucają tę matematykę, a ja w tej kwestii jestem imbecylem).

Jeśli ktoś umiał by mi doradzić to byłbym bardzo wdzięczny. Każda sugestia by mi się przydała. Mogę dodać, że w grę wchodzi też zostanie tłumaczem z polskiego na angielski i z angielskiego na polski pozostając w kraju.

Pozdrawiam

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 3 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Dziękuję Ci megawkurwie!, Edukacja, Polityka i gospodarka, Praca, Przedmioty

komentarze 4 do “Niepewna przyszłość”

 1.  Faquś pisze:
  23 marca, 2018 o godzinie 20:16

  Ciężka sprawa powiem Ci. Przedmioty humanistyczne są mocno niepewną sprawą, ponadto żeby być dobrym z ang trzeba sporo porobić w tym kierunku(jednak jest to zwykle bardzo przyjemna sprawa).
  Patrząc na to, czego wymagasz, to zrobiłbym na Twoim miejscu liceum i wyjechał do UK. Po tech nie będziesz miał żadnego lepszego skilla, a tylko rok w dupkę.
  Pozdrawiam i życzę sukcesu! :)

 2.  Letalne Prącie pisze:
  24 marca, 2018 o godzinie 00:56

  Fakt, stoisz przed najważniejszym wyborem edukacyjnym teraz. Maturę możesz sobie poprawiać, żeby iść na inne studia czy coś, ale przejście do szkoły średniej to jednokrotny wybór, który profiluje ci praktycznie całą resztę życia.

  Ucieczka do Kanady wydaje się niezłym pomysłem, ale w UK nas raczej nie lubią, więc może być niemiło.
  Kolega francuzo-polak narzeka na mało pracy, więc na tłumaczenia w angielskim, który zna każdy, nie liczyłbym wcale, jeśli będziesz przeciętniakiem.

  Ja po LO składałem papiery na politechniki i na angielski, jako plan awaryjny. Dostałem się na techniczne, a tam okazało się, że 90% materiału z poprzednich lat w ogóle się nie przydaje. Sporo przedmiotów polega na zrozumieniu jak coś działa, na logicznym myśleniu, a nie na arytmetyce. Studia techniczne nie wymagają dużych umiejętności z matmy i fizyki. Mi nikt o tym wcześniej kurwa nie powiedział;D
  Wybierałem to, co bardziej lubiłem, a nie to co lepiej mi szło i nie żałuję wcale.

 3.  Letalne Prącie pisze:
  24 marca, 2018 o godzinie 00:58

  Potwierdzam to co Pan Faquś powoedział: technikum zabiera ci rok zycia, nie daje nic ważnego. Chyba, że nie planujesz iść w ogóle na studia, ale tego nie polecam.

 4.  qwerty123456qwerty pisze:
  2 kwietnia, 2018 o godzinie 14:50

  Dziękuję wszystkim za rady i wiarę w moją osobę.
  Generalnie z angielskim nie na u mnie żadnego problemu. Czuję się bardzo pewnie w tym języku. Na testach otrzymuje wysokie wyniki, prace domowe robię w dosłownie minuty. Czasem pomagam nawet moim znajomym pisać jakieś prace domowe co w sumie jest dla mnie dodatkowym sprawdzeniem umiejętności. Choć zdarza się też tak, że w ogóle nie robię prac domowych z anglika w ćwiczeniach i wszystko robię na żywca podczas pytania.
  W kwestii technikum cały czas u mnie w tej szkole wielcy doradcy i nauczyciele mówią jakie to technikum jest świetne, bo zawód się dostaje i tak dalej. Mam wrażenie jakby specjalnie kierowali ludzi tam gdzie nie powinni iść, aby nikt ich nie wygryzł z zawodu.
  Pozdrawiam

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.