Telewizja.

8 marca, 2018, Autor:

Dawno nic tu nie pisałem ale nadszedł czas na kolejny wpis.

Rozmawiając z wieloma ludźmi zauważyłem, że często ich argumentacja brzmi „Bo tak pokazała telewizja, tak mówiła telewizja” a ja swoje wiem. W wielu reportażach sytuacje są podkoloryzowane, przekłamane. O ludziach niepełnosprawnych mówi się w sposób „o Boże, jacy oni biedni!” lub „O Boże, jacy oni zaradni!” a ja się pytam, dlaczego telewizja robi z ludzi niepełnosprawnych nieintelektualnie tylko inaczej albo wielkich ludzi bo sobie radzą albo biedaczków, którzy nic nie mogą zrobić. Sam mam pewną niepełnosprawność i mimo tego, że pewne rzeczy mi zrobić trudniej to jestem przecież normalny.

Denerwują mnie też rozmowy z różnymi ludźmi którzy wypowiadają się czasem bez sensu. Do większości naszego społeczeństwa nie dociera, że nie wszystko w telewizji jest prawdą, duża część także wierzy reklamą.

Jak by odpowiednio spreparowano kampanie reklamową o treści np „Zastrzel się a będzie Ci lepiej”, część osób wykonała by polecenie bo to manipulacja, której wielu nie umie się oprzeć.

Ostatnio ktoś mi wyskoczył z tekstem że gry robią z młodych ludzi psycholi. Zapytałem czemu tak uważa, to powiedział, że tak twierdzą uczeni ludzie z telewizji. Czasem bym chciał wziąć, pochodzić po mieszkaniach i powyjebywać te pudła przez okna, żeby ludziom nie prały mózgów.

Wiadomo, w TV można znaleźć sensowne treści ale wielu ludzi oglądających nawet ich nie szuka, nie filtruje informacji tylko łyka wszystko jak leci. Frustrują mnie ludzie którym nie da się wytłumaczyć, że prawda jest inna, bo zaślepił ich jakiś program w tv. Zapytam się cytując klasyka: „Co to kurwa jest?”

Dokąd ten nasz świat zmierza?

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 5 raz(y), średnia ocen: 8,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!

Tagi: , , ,

Kategoria Edukacja, Ludzie, Świat, Telewizja i radio, Zachowanie, Życie

komentarze 3 do “Telewizja.”

 1.  Letalne Prącie pisze:
  8 marca, 2018 o godzinie 17:50

  Mój kolega jest niewidomy od urodzenia. Jest tyfloinformatykiem i nie narzeka na nic poza niepelnosprawnymi „bohaterami” w radiu i tv.

 2.  kot pisze:
  8 marca, 2018 o godzinie 22:43

  Właśnie o tym mówię. Zamiast ludzi traktować równo telewizja stwarza wizerunki.

 3.  qwerty123456qwerty pisze:
  9 marca, 2018 o godzinie 23:45

  Ehhh, sama prawda co do telewizji. Oglądając TV nie ma się praktycznie żadnego wyboru w kwestii otrzymywania informacji. Podobnie jest z gazetami, a w takim internecie zawsze można coś znaleźć.
  Telewizję w bardzo łatwy sposób można wykorzystać do indoktrynacji czego przykładem jest np. TVN lub TVP.
  Oglądając TVN można usłyszeć jaki w Polsce jest antysemityzm i inne pierdolenie lewicy. W TVP za to słyszymy o tym jaki nasz kraj jest wspaniały i w ogóle same sukcesy, tutaj mamy pierdolenie lewicy udającej prawicę. Ja np. widzę jedynie podwyżki cen w sklepach i powiększający się dług państwa.
  Przykładem indoktrynacji nie tyle co politycznej co ogólnej jest moja babka.
  Wierzy we wszystkie pierdoły jakie obejrzy w telewizji. W takim PNŚ jak przyjdzie jakiś „ekspert” to już na pewno zawsze ma rację. W ten sposób dowiaduję się co jakiś czas jakichś rewelacji typu, że jak będę grał w gry to zostanę mordercą. Oprócz tego dzięki temu programowi stała się wielkim znawcą prawa i medycyny co jest śmieszne.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.