Sztuka współczesna

17 lutego, 2014, Autor:

Napisałem krótki tekst, którego nie planowałem  tu wstawiać, ale jednak się nada.

Może nie chodzi o wkurwienie, ale o… Zaskoczenie? Załamanie się? Zdziwienie?
Natrafiłem na allegro na obraz Gracjana Roztockiego… 
http://allegro.pl/show_item.php?item=3981067969
No i nie mogłem się powstrzymać od zrecenzowania go:

 
Ten obraz!
Istna wirtuozeria! Ten hiperrealizm! Bogactwo użytego koloru, ta PLAMA! Oglądając mam wrażenie, że niektóre fragmenty zostały wykonane techniką action-painting, ale nie! Każdy z fragmentów obrazu został wielokrotnie przemyślany przez autora.
Szczególnie widoczna jest polemika z barokowymi ideałami piękna, jednak najbardziej podoba mi się to, że malarz wyraził szacunek dla klasycznych proporcji.
Porusza on temat nagości i wstydu, nawiązując do biblijnej sceny z Księgi Genesis. Za pomocą wykwintnie dobranego układu perspektywicznego i pozy kobiety daje znać o swoim niezdecydowaniu w tych kwestiach.

W autorze drzemie artystyczny duch, który już wszyscy poznaliśmy w świetnie zakomponowanych utworach (szczególnie polecam „Kupa” – mega turpistyczny tekst, którego nie powstydziliby się nasi trzej dyżurni polscy wieszczowie!), ale nie spodziewałem się, że posiada on tak znakomity warsztat malarski!

 

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 7 raz(y), średnia ocen: 10,00 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Różności

komentarzy 7 do “Sztuka współczesna”

 1.  Zbanowany pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 14:25

  Gracjan chyba nie docenia swojego talentu 49 PLN to jak za darmo. Inny obraz Gracjana ukazuje jego inspiracje http://allegro.pl/gracjan-roztocki-kwiaty-w-bialym-flakonie-i3981094200.html to dzieło mistrza
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Słoneczniki_(obrazy_Vincenta_van_Gogha) a to mazy jakiegoś van Nistelrooya
  Czy Roztocki spocznie na Wawelu?

 2.  Letalne Prącie pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 14:43

  Mi się wydaje, że Roztocki to MegaTroll. Tak naprawdę jest królem alfonsów, we dnie chodzi w garniaku i Lexus projektował jego lektykę. Dla jaj Gracjan, a w papierach Głowacki.

 3.  Szturmierz92 pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 16:16

  Piękno.
  Ekspresja barw wylewa się poza ramy dzieła, dając nam skrajne odczucia – z jednej strony biblijna para przykładem zła jakie w naszych umysłach i duszach drzemie, z drugiej zaś nagość prostota, materializm ludzkiego ciała. Do tego ten wąż, symbol zła, brzydoty i hańby oraz jelonek symbol piękna, dobra i szlachetności. Te dwa światy ukazane na jednym obrazie, niesamowite!
  Żartowałem, gówno jakich mało…

 4.  ♠Szɐʞɐlɐʞɐ♠ pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 17:12

  Hmmm… Dało mi to do myślenia, że może ja też wystawię swoje „dzieła” i zarobie coś $. Tylko chwila… Kto to kupi?

 5.  Letalne Prącie pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 17:45

  Pewnie jakiś zakochany pogromca Syjonu pozakłada kilka anonimowych kont. Chyba, że zostaniesz alfonsą to inwestorzy, pijani goście za gotówkę, znajdzie się coś. Tylko musi być szał. Patrz na Sashę Gray jak z gwiazdy porno stała się zajebiście zarabiającą artystką. To samo sir Gracjan. Hajs da się zrobić na wszystkim, tylko trzeba się skurwić trochę, albo ogłosić zbiórkę na hosting strony, czy coś;p

 6.  ♠Szɐʞɐlɐʞɐ♠ pisze:
  17 lutego, 2014 o godzinie 19:13

  Może kiedyś się odważę i wystawię coś swojego, a jeśli ktoś to kupi to masz 100% szmalu na hosting Letalny ;)

 7.  Letalne Prącie pisze:
  21 lutego, 2014 o godzinie 02:10

  Gracjan przy tym co leci w internetach to pikuś. Zostałem niedawno uświadomiony co do „adoptables”ów czyli narysowanych postaci do których sprzedaje się prawa autorskie. Żeby to jeszcze w kilku pozach, ale NIE kurwa dziecięcy rysunek pieska 15pln.
  Niesamowite.
  Do painta marsz!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.