Zaprawdę, bogatym krajem jesteśmy i stać nas

23 maja, 2012, Autor:

Tytuł dość prowokacyjny ze sporą nutą chamskiej ironii… uwielbiam ją stosować. A zacznę od żartu w tym samym tonie, który kiedyś przeczytałem: „Polska jest bardzo bogatym krajem – bo 1000 lat kradną i ciągle jest coś do ukradzenia”. Wszyscy dobrze wiemy jednak jak w Polsce jest co raz bardziej chujowo tak naprawdę, przeciętny wpierdalacz chleba zastanawia się „jak żyć Panie Premierze?”, a pieniędzy ze strony państwa nie ma nigdy na nic. Motywem zatem, który mnie zainspirował do napisania dzisiejszego wkurwa… megawkurwa, jest wyrzucanie pieniędzy w błoto przez polskie państwo, a raczej tych złodziei i skurwysynów (chuj im w dupę po raz kolejny), którzy nim rządzą, na przykładzie polskich misji wojskowych w Iraku i Afganistanie.

Przez kilka ostatnich dni było dość głośno o szczycie jebanego NATO, na którym rozmawiano, tzn. przepraszam – pierdolono – o przyszłości misji stabilizacyjnej, czy jak ją zwią, w Afganistanie. Tak np. ma ona trwać do 2014 roku, a później różne państwa będą łożyć dodatkowo kasę na utrzymanie pokoju w tym regionie. Szczerze przyznam, że mnie to jebie z góry na dół czy tam będzie pokój, czy nie, bo jak dla mnie to mogą się nawet powystrzelać i chociaż będzie święty spokój z nimi. A skończy się tak jak zwykle, że kilkanaście lat po wycofaniu wojsk znowu zrobi się tak sam burdel jaki był wcześniej. Tacy ludzie właśnie tam żyją, taki kraj, taka mentalność – niech się wysadzają jak mają ochotę i nie ma sensu się mieszać do tego. Chuj, że nikt w historii nie zdobył Afganistanu, Amerykanie musieli jednak się sami przekonać.
Wracając, to Polska ma po 2014 dołożyć 20 mln euro do tego śmierdzącego gnojem procederu, czyli 2 razy więcej niż np. Chiny i Rosja, których w Afganistanie nawet nie było. No i tu pierwsza rzecz, która mnie wkurwia, że te chuje które nas podobno reprezentują z przyjemnością dadzą taką sumę niczym Św. Mikołaj, a przypuszczam, że gdyby Amerykanie chcieli więcej też nie byłoby problemu. Podniosłoby się podatki, zabrało kolejną część emerytur, cokolwiek, ale kasa jakoś by się znalazła niczym w organizacji charytatywnej. Pytam się zatem – po jaki chuj?! Po co mamy się jeszcze dokładać do tego gnoju, skoro pieniędzy w kraju na wszystko brakuje? Jakie pytanie, taka odpowiedź – właśnie po chuj! Nic, nawet 50 dziewic do przelecenia, nie przekona mnie, że Polska ma jakikolwiek interes narodowy w tym, bo żadnych zysków czy wymiernych korzyści nam to nie przynosi. Ani żadne dumne pierdolenia o tym, że pokazujemy swoją silną pozycję międzynarodową – my raczej tylko smarujemy wazeliną po dupie Amerykanom, bo jakby co do czego doszło, to ci sami wielcy sojusznicy i orędownicy kurewskiej demokracji wypięliby się dupą na nas, jak to było w 1945 jak nas sprzedali Stalinowi bez mrugnięcia okiem. Te nasze kurwy politycy szybko zapomniały o tym, choć podobno mają wykształcenie historyczne. Amerykanie jak coś robią, to tylko dlatego bo mają w tym swój własny biznes i nie obchodzi ich nic ani nikt inny więc wkurwia mnie to ciągłe przyklaskiwanie temu co robią, bez względu na to cokolwiek by nie robili.

A teraz myślę część, która nie tylko mnie, ale i was wkurwi najbardziej. Zadałem se ten trud i poszukałem kosztów jakie Polska poniosła w wyniku prowadzenia akcji wojskowych w Iraku i Afganistanie na rzecz krzewienia wspaniałych idei demokracji i pokoju (najlepszy ich obraz mamy właśnie w Polsce). Nie wspomnę o ofierze polskich żołnierzy, którzy polegli… nie wiadomo w imię czego właściwie. Całkowity koszt misji w Iraku wg MON to 1 071 315 450 zł, a w Afganistanie (do tej pory na razie) 5 790 000 000 zł, co daje razem 6 861 315 450 zł. Nazwę słownie tą liczbę bo od tych cyferek aż w oczach się pierdoli – więc jest to prawie 7 miliardów zł (a to nie koniec!). Powtórzę, dla spotęgowania efektu wkurwienia – 7 miliardów zł. Czy was to nie wkurwia – bo mnie kurewsko. Znajdźcie i pokażcie mi w ogóle teraz osobę, która nie wkurwi się po wyrzuceniu przez państwo 7 mld zł w piaski pustyni. 7 mld, z których Polska nigdy nic mieć nie będzie, a nam się wpycha pieprzenie o tym, że np. trzeba było podnieść podatki, podwyższyć wiek emerytalny bo pieniędzy brakuje w budżecie. A na to kurwa kasa jest! Dla porównania, obecnie polska dziura budżetowa wynosi (oficjalnie) 25,1 mld zł. Tej chorej sytuacji nie uzdrowiłoby nawet to 7 mld zł, ale zawsze byłby z tego jakiś pożytek dla kraju.

Nasuwa mi się proste porównanie sposobu prowadzenia wydatków przez nasze państwo, a żeby to zilustrować stworzę dwóch studentów (bo z sentymentem wracam do jeszcze tak niedawnych czasów;). Rozsądek i Debil, bo tak się nazywają, są w takiej samej sytuacji – co miesiąc trochę kasy dostają od rodziców, mają też zaciągnięty kredyt w banku na studia. Pan Rozsądek wie, że nie może szastać tą ilością kasy na lewo i prawo, bo mu zabraknie, ale wie, że jest to wystarczająca ilość, żeby spokojnie przeżyć – starcza mu żeby zapłacić czynsz, odżywiać się tradycyjnie, ale zdrowo, starcza na tą pokurwioną ilość kserówek, czasem na jakiś ciuch z promocji, wyskok na disco i browarki;) Czasem jeśli chciałby kupić jakąś grubszą sprawę dla siebie, only for fun, np. Diablo 3, musi uzbierać. Nie sępi więcej kasy od rodziców czy ziomali bo mądrze planuje swe wydatki.
Pan Debil z kolei, specjalnie się nie zastanawia, stwierdza, że skoro ma kasę to trzeba ją wydać – po to jest w końcu. Jada więc w nietanich knajpach, imprezuje intensywnie, traci kasę na modne szmaty lub inne zbędne fanty, a Diablo 3 kupił od ręki. Po paru dniach okazuje się, że Panu Debilowi skończył się szmal właściwie i nie ma wyjścia, więc dzwoni do rodziców po więcej forsy. Rodzice zaciskając trochę pasa, wysyłają zatem synowi marnotrawnemu więcej forsy. I tak sytuacja się ma co miesiąc. Ile rodzice Pana Debila wytrzymają? …nie wspominając czy Pan Debil w ogóle skończy te studia przy takim trybie życia.

Jak to się ma do nas i jakie wnioski z tego? (już na wstępie powiem, że mnie wkurwiają wszystkie, żeby się nie powtarzać) Otóż rządzący tym krajem zamiast myśleć jak Pan Rozsądek, wydają pieniądze podobnie, jak nietrudno się domyślić, do Pana Debila – na to co jest niepotrzebne, zbędne lub na to czego efekty były by takie same przy dużo mniejszych kosztach. Jeśli brakuje pieniędzy, to żąda się od nas obywateli, żebyśmy pokryli brak odpowiedzialności tych, którzy te pieniądze wydali, podobnie jak Debil szarpie kasę od rodziców gdy ją przehula. I tak mamy biurokracyjnego molocha, który chłonie jak czarna dziura bezpowrotnie kosmiczne pieniądze, bezsensowne misje wojskowe za granicą, które opisałem wcześniej, czy też inne złodziejskie procedery z okradaniem budżetu państwowego.
Podobnie można się spytać – ile jeszcze obywatele wytrzymają takie ssanie do państwowej kasy, bo przy takiej mocy kiedyś obywatele nie będą już mieli z czego dać, podobnie jak rodzice Pana Debila. I co wtedy? Kryzys w Polsce? Kryzys to już tu kurwa jest i bez tego bo pieniędzy nie ma na nic! Nie ma pieniędzy na naukę i badania – mogę zapierdalać na doktoracie, ale za darmo, bo nie ma kasy. Idziesz do jebanego w dupę pośredniaka pracy i nie dostaniesz stażu bo nie ma kasy. Podobnie na refundację leku onkologicznego gdybyś na raka zachorował(a), o ile kurwa dostaniesz się do lekarza przez kilometrowe kolejki bo kurwa też nie ma kasy.

Gdzie się zatem podziały te pieniądze, które każdy odprowadza z podatków, składek itd. …a pojechały kurwa np. do Afganistanu lub Iraku!! Co z tego, że wszyscy byli przeciw, a tu pieniędzy brakuje, w końcu rządzący wiedzą jak je wydawać i co jest dla nas najlepsze!! Dorzucą więc kolejne 20 mln na rok w Afganistanie, w końcu stać nas, a nie wypada odmówić.

1 Wkurwik2 Wkurwiki3 Wkurwiki4 Wkurwiki5 Wkurwików6 Wkurwików7 Wkurwików8 Wkurwików9 Wkurwików10 Wkurwików (oceniano 10 raz(y), średnia ocen: 9,10 na 10)
Loading...
Lubisz to, kurwa?!
Kategoria Aktualności, Biurokracja, MegaWkurw dookoła świata, Polityka i gospodarka, Świat

komentarzy 5 do “Zaprawdę, bogatym krajem jesteśmy i stać nas”

 1.  Faquś pisze:
  23 maja, 2012 o godzinie 21:14

  Cudowne porównanie z panem Debilem i Rozsądkiem.

 2.  Kistos pisze:
  23 maja, 2012 o godzinie 21:41

  Ładnie dopierdoliłeś, i prawdziwie kurwa.

 3.  Szturmierz pisze:
  24 maja, 2012 o godzinie 10:58

  Z tymi 20 mld sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Bronek i Sikorski sprzeciwiają się temu, nie chcą tyle wydać. Zależy ile inne państwa wpompują w okupację Afganistanu w imię demokracji. Ale to nie zmienia faktu, że stanowimy niemalże najliczniejszą armię okupacyjną z pod szyldu NATO, to po wycofaniu wojsk za 2 lata, mamy jeszcze za coś kurwa płacić. Niech kurwa płaca te kraje, których wojska, nie brały udziału w tej kurewskiej walce z dzikimi Talibami. Zobowiązaliśmy się przystępując do NATO, to teraz (jak pokazuje historia, najlepsza nauczycielka życia)jebią nas w dupe aż miło… Tak było, tak jest i tak kurwa będzie!

 4.  luke pisze:
  26 maja, 2012 o godzinie 21:23

  Polska to tania dziwka, a chce udawać modelkę – to co…

 5.  luke pisze:
  26 maja, 2012 o godzinie 21:24

  ot co – miało kurwa być

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.